Pátek, 29 března, 2024
- Komerční sdělení -aktuálně

Udělejte si doma lázně, zde jsou naše TOP tipy i na domácí voňavé esence

Není nad chvíle pohody, které si můžeme udělat doma po náročném pracovním dni. Postačí vám vana a trochu kreativity, abyste si připravili domácí lázně. Aromatické esence, které prospějí nejen vaší pokožce, ale i psychice, si velmi jednoduše dokážete vyrobit i samy.

Jak léčí aromaterapie?
Mnoho odborníků doporučuje aromaterapii jako jeden z bodů léčby některých onemocnění. Nejlepší efekt má na dýchací cesty, když byste měli použít něco aromatičtější, což zlepšuje dýchání. Na to je nejvhodnější eukalyptus nebo máta.

Aromatické oleje se zase mohou použít také v rámci masáže, kdy se účinné látky dostanou přímo pod pokožku a mohou hned pomáhat při uvolňování ztuhlého svalstva a chronické bolesti.

Aromaterapie pomáhá zejména díky tomu, že se v rámci ní používají přírodní suroviny, které mají silnější účinnost a lépe tak léčí tělo i psychiku.

Uvolňuje při velkém stresu
Domácí lázně s aromaterapií byste si měli udělat vždy, když máte za sebou náročné období. Velmi dobře ovlivňují psychiku a pomáhají vám odbourat stres.

V tom případě si najděte vaši oblíbenou aroma, které ve vás vyvolává pocit pohody. Obecně se doporučuje například růžová voda nebo levandule. Jenže vše závisí na vašich preferencí, protože pokud vám je tato aroma nepříjemná, byli byste z toho ještě více nervózní.

aromatická sůl
Nejjednodušším způsobem je příprava aromatické soli, která se přidává do koupele. Vezměte si hrubozrnnou mořskou, dejte ji do misky a polijte ji libovolným aromatickým olejem. Přidejte i čerstvé bylinky, které lázeň lépe provoní. Ideální je například rozmarýn nebo tymián.

Ty si položte na desku a párkrát po nich přejděte válečkem, aby se uvolnily všechny vůně. Přimíchejte to k soli a nechte chvilku působit, aby se vše propojilo. Pak ji vsypte to teplé vody nebo pokud máte masážní vaničku na nohy, tak ji můžete přidat i do tohoto koupele.

FOTOGALERIE
aromatická sůl
Zdroj: iStockphoto
citrusový koupel
Tato volba je ideální na dny, kdy jste velmi unavené a potřebujete se trošku uklidnit. Rovněž pomáhá pro lidi, kteří mají mastnou pokožku. Vezměte si citrony nebo pomeranče.

Dobře omyjte je kůži, aby se do koupele nedostali nechtěné chemické přísady. Pokrájejte je na plátky, pokapejte trošku vodky, která uvolní jejich aroma a můžete k tomu přisypat i trošku soli. Do vany dejte dostatek citrusů, aby byla vůně silná.

Kaše s růžovou vodou a sušenými květinami
Aromatická směs může pomoci i při kožních problémech. Pokud máte podrážděnou pleť, na to je nejlepší voda z růžových lupenů. Ta má zároveň velmi příjemnou vůni, která působí uklidňujícím dojmem.

Kůži zároveň léčí, takže nemá pouze kosmetické účinky. Vodu tedy smíchejte s trošku jemné soli a kypřícím práškem, který dezinfikuje povrch pokožky.

Vymíchejte z nich hustou kaši, kterou přidejte do vany před napouštěním vody, aby se dobře rozpustila. Na závěr vhoďte do koupele lupeny z vysušených růží, které působí osvěživě.

voňavý olej
Připravte si předem vlastní aromatický olej, který si můžete kdykoliv přilít do napuštěné vany. Použijte k tomu olivový olej, do kterého přidejte čerstvou levanduli nebo mátové listy či tymián. Bylinky přidejte ve velkém množství, aby bylo dobře cítit jejich aroma.

Poté nechte olej dva týdny u okna, aby se vyhříval na slunci a uvolňovala se pěkná vůně. Každý druhý den láhev protřepe, aby se ingredience promíchaly. Pak můžete olej přeložit do skříně a vždy si jím zpříjemníte lázeň, po kterém budete mít jemnější pleť.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články