Středa, 1 února, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Cestovní kanceláře vyzývají na dovolené, hitem má být Řecko

Cestovní kanceláře vyzývají Slováků, aby se nebáli a během aktuální letní sezóny cestovali.

Jak informovali jejich zástupci na společné tiskové konferenci, lidem před cestou doporučují, aby si nastudovali platná pravidla.

Zároveň by uvítali, kdyby dostávali o cestování pravdivé informace a cestování do zahraničí bylo prezentovány pozitivní.

Sorry, the video player failed to load. (Error Code: 101102)
Odmítají paniku v souvislosti s delta variantou
Zájezdy na červen se letos podle cestovek vyprodali velmi rychle, aktuálně se doprodává červenec. Hitem letošní letní sezóny je přitom Řecko.

Cestovní kanceláře podle jejich prohlášení organizují zájezdy pouze do bezpečných destinací a vzhledem k vývoji situace neočekávají v souvislosti s cestováním přijetí omezujících opatření.

Odmítají „paniku“ spojenou s šířením tzv. Delta variantu koronavirus a tvrdí, že například Angličané nebo Rusové zatím nelétají do stejných dovolených destinací jako Slováci.

Opatření proti přehuštění ubytovacích kapacit
Jak zdůraznil zástupce jedné z cestovních kanceláří působících na Slovensku Mikuláš Milko, právě cestovky jsou ty, kterým nejvíce záleží na tom, aby se jejich klienti vrátili domů zdraví.

Prezident České asociace cestovních kanceláří a cestovních agentur Roman Berkes upozornil, že mnohé hotely nemohou být aktuální plně obsazené, hosté jsou obsluhováni a je snaha rozptýlit je v rámci areálu.

„Všechna opatření směřují k tomu, aby hotely a resorty nebyly přehuštěné,“ konstatoval.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články