Středa, 1 února, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Evropská centrální banka očekává, že banky z eurozóny brzy opustí ruský trh

Evropská centrální banka (ECB) předpokládá, že banky z eurozóny brzy prodají svá ruská aktiva a trh opustí.
Uvedl to koncem tohoto týdne šéf bankovního dohledu ECB Andrea Enria. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

Poté, co západní státy uvalily na Rusko rozsáhlé sankce pro válku na Ukrajině, mnohé banky z eurozóny zemi buď opustily, nebo začaly na odchodu pracovat. Patří k nim například francouzská Société Générale či rakouská Raiffeisen Bank International. Société Générale svou ruskou divizi prodala a rakouská banka v současnosti zhodnocuje zájem potenciálních kupců o svou divizi v Rusku, která představuje 10. největší banku v zemi.

\“Všechny banky z eurozóny uvedly, že svá aktiva prodají, všechny o to usilují,\“ řekl Enria na akci v Itálii. „Část z nich už aktiva prodala, další o tom jednají. Není to jednoduchý proces, věřím však, že se brzy dokončí,“ dodal.

Co se týče přímých důsledků ruské ekonomické krize způsobené sankcemi na banky v eurozóně, Enria zopakoval, že jsou schopny tyto komplikace zvládnout. I s delší recesí v důsledku válečného konfliktu na Ukrajině by si banky měly poradit, i když pro některé to bude složité.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články