Úterý, 28 března, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Plazmový hořák aneb s horkou plazmou je třeba pracovat opatrně

Chystáte-li se na zkracování pevných kovových profilů nebo nosníků, pak jednoznačně používejte technologii plazmového hořáku. Ta v současné době představuje nejlepší možnost dostupnou pro širokou skupinu obyvatel, nejenom pro profesionální řemeslníky. Plazmový hořák zakoupený u renomovaného dodavatele navíc disponuje vysokou kvalitou řezu a několika moderními technologiemi, s nimiž se řezání jakéhokoliv kovu stane hračkou.

Výhody plazmového hořáku

Plazmový hořák se dočkal obrovského rozšíření hlavně v poslední době, a to díky příznivé cenové politice. Kvalitní řezačku je dnes možné pořídit již za cenu nižších tisíc korun, takže se hořák nachází prakticky v každé dílně šikovnějšího kutila. Největší výhodou plazmy je generování vysoké teploty, díky níž je kov taven relativně rychle a snadno. Velkou devízou je i možnost úpravy síly hořáku, takže lze přesně a jemně řezat i tenké kovové pláty, aniž by na nich byly vidět známky ožehnutí.

Potřebujete kov opět svařit?

Po upravení kovových nosníků a profilů na požadované rozměry bude pravděpodobně následovat jejich sestavení do nové konstrukce. To je prováděno pomocí svařování, kterého se vůbec nemusíte obávat. Ve specializovaném e-shopu si stačí vybrat cenově dostupnou svářečku, jejíž ovladatelnost není nijak složitá. Díky moderním vymoženostem a troše cviku se pro vás svařování během několika minut stane rutinou.

Co je ke sváření potřeba?

Pokud jste nosníky, profily a tyče úspěšně zkrátili a rozřezali, je čas pustit se do svařování. Ještě před zapnutím svářečky byste se ovšem měli poohlédnout po bezpečnostních pomůckách. Samozřejmostí by měla být kvalitní svářečská kukla, protože bez ochrany zraku se přesně svářet nedá. Dalším potřebným kouskem vybavení jsou pevné rukavice z hovězí kůže, které vás ochrání před popáleninami a od věci nebude ani svářečská zástěra.

Pomocí plazmového hořáku a kvalitní svářečky se zpracování kovových materiálů stane hračkou i radostí. Nejste už totiž omezeni technologickými možnostmi, ale pouze svou fantazií.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články