Home Finance Obavy z nedostatku ropy ženou ceny ropy vzhůru

Obavy z nedostatku ropy ženou ceny ropy vzhůru

0

Ceny ropy ve čtvrtek ráno vzrostly.
Ceny ropy ve čtvrtek ráno vzrostly a mírně se zotavily ze středečních (18. 5.) ztrát. Důvodem jsou naděje, že plánované uvolnění protiepidemických restrikcí v Šanghaji podpoří poptávku po ropě. Obavy z nedostatku na globálním trhu převážily nad rizikem zpomalení ekonomiky.

Obavy na trhu
Barel (159 litrů) americké ropy WTI s červnovým kontraktem se v 7:45 SELČ prodával po 110,02 USD (104,55 eura). To bylo o 43 centů nebo 0,39 % více než ve středu na konci obchodování na newyorské komoditní burze. Ve středu kontrakt ztratil 2,81 USD nebo 2,5 % a uzavřel na 109,59 USD za barel.

Červencový kontrakt na severomořskou ropnou směs Brent se v 7:51 SELČ prodával s plusem 1,05 USD nebo 0,96 % po 110,16 USD za barel.

\“Propad na Wall Street zhoršil náladu v brzkém obchodování, protože zdůraznil obavy týkající se oslabení spotřeby a poptávky po palivech,\“ uvedl komoditní analytik firmy Rakuten Securities Satoru Yoshida.

Asijské akce ve čtvrtek následovaly středeční výprodej na Wall Street. Investoři se totiž obávají zrychlování inflace, čínské politiky nulového covidu a války na Ukrajině.

NO COMMENTS

Exit mobile version