Home Zajímavosti Jako živý film. Valentino zorganizoval neobvyklou módní přehlídku

Jako živý film. Valentino zorganizoval neobvyklou módní přehlídku

0

Italský módní dům Valentino představil novou kolekci pro období podzim a zima 2020/21. V mnoha směrech šlo o výjimečnou událost, která může ovlivnit budoucí podobu módních přehlídek.

Pro obavy a opatření spojená s pandemií nového koronaviru se na prohlídce fyzicky zúčastnila pouze hrstka novinářů.

Módní dům však celou velkolepou show, která se odehrála v největších evropských filmových studiích Cinecittà Studios v Římě, živě streamoval, a tak ji učinil dostupnou široké veřejnosti.

Na tiskové konferenci, která se také udála prostřednictvím služby Zoom, se kreativní ředitel značky Valentino, Pierpaolo Piccioli, vyjádřil, že šlo o „extrémní reakci“ na těžké podmínky způsobené lockdownem.

Valentino, podobně jako ostatní módní domy, které v módě zastupují vysokou krejčovinu, musel během pandemie zrušit společenské akce a na čas přerušit výrobu nových kolekcí.

Modely italské značky se obecně vyznačují pestrostí, barevností, výšivkami a různými aplikacemi, ale tentokrát společnost představila jen několik večerních rób ve sněhobílé barvě.

Globální omezení narušila dodávky vzorů, které si značka objednala, a módní dům se proto rozhodl využít šaty jako plátno.

Modelky se neprocházely po molu, ale oblečené v nadrozměrných dlouhých róbách stály nebo seděly na houpačkách a působily, jako by se vznášely ve vzduchu. Na šaty následně promítaly vzory výšivek, záběry hvězdné oblohy, ohně, ptáků a květin.

Výsledkem byla mimořádná show, která v sobě spojovala prvky nového cirkusu a moderního vizuálního umění. Díky projekcím britského fotografa Nicka Knighta tak Valentino povýšil módní přehlídku na živý film.

O události s respektem psala i mnohá zahraniční média. CNN informuje, že značka nastavila vysokou laťku pro to, čeho lze na přehlídkovém molu dosáhnout, a magazín Vogue zase píše o „digitálním čarodějnictví“ a „vzácné zkušenosti“.

NO COMMENTS

Exit mobile version