Středa, 1 února, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

I nanášení tvářenky má svá pravidla. Zde je šest kroků k dokonalosti

Letní opálení už je dávno zapomenuté, do čerstvého je ještě daleko. Pro rozjasnění opálené pokožky jsou ideální bronzery, ale co s bledší variantou?

Barvy na tváře či bronzery považujeme spíše za doplňkový produkt, který můžeme a nemusíme používat v rámci každodenního zkrášlování. Jeho potenciál je však mnohem větší.

Stačí pár tahů štětcem a díky správně nanesené barvě na tváře může tvář dostat úplně jiný, svěžejší a zdravější vzhled. Zatěžuje přitom pleť mnohem méně než make-up. Dodá pleti lesk, mladistvost a v neposlední řadě barvu. Třeba jen vědět jak na to.

 1. Správný základ
  Pudrovou tvářenku aplikujte vždy ve finální líčení. Výsledný make-up jen lehce poprašte pudrem. Na mastném základě by tvářenka způsobila fleky.
 2. Jak nanášet
  Umístění barev je závislé také na tvaru obličeje. Obecně však platí, že byste měli tvářenku nanést přímo na tváře (na nejvypuklejší část) a táhnout barvu směrem ke spánkům podél lícní kosti. Začínejte vždy s menším množstvím barvy a v případě potřeby přidávejte. Barvu rozetřete do ztracena.
 3. Vhodný odstín
  Aby barva vypadala přirozeně, musí ladit s vaším typem pleti. Bledé pleti sluší velmi jemné odstíny růžové a fialkové.

O něco tmavší pleť zvládne broskvové a růžové tóny. Pro opálenější „olivovou“ pleť je vhodná i ostřejší výraznější růžová. Tmavá pleť dokonale ladí s broskvovým odstínem.

 1. Zprávě osvětlení
  Během dne se snažte tvářenku nanášet při denním světle a velkém zrcadle. Večer naopak při umělém osvětlení.

Vhodné je bodové světlo nad zrcadlem nebo zrcadlo osvícené LED žárovkami, díky čemuž budete dobře vidět všechny rysy obličeje. Večerní make-up snese i tvářenku intenzivnější barvy.

 1. Kvalitní štětec
  Nejlepší volbou je štětec přímo určený k nanášení barvy na tváře. Nikdy nepoužívejte příliš malý štětec, ale ani příliš velký. Díky speciálnímu tvaru štětce nanesete tvářenku rychle a přesně tam, kde je potřeba.

Takové štětce mívají většinou kulatý tvar. Prodávají se často i pod přívlastky konturovací či dokončovací. Pomoci si můžete i vějířovitým štětcem. Ten dokáže odstranit přebytečný pudr nebo make-up a můžete jej použít i pro vertikální konturování nosu.

Štětce nezapomínejte pravidelně, ideální na denní bázi, čistit. Stačí mýdlo a vlažná voda.

 1. Když je toho hodně
  Občas se stane, že to s barvou na tváře přeženeme. K tomu existuje malý trik. Pokud je pudru příliš, překryjte ho transparentním nebo světlejším béžovým odstínem pudru, ten intenzitu červené ztlumí a barvu zafixuje.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články