Home Finance Černý Balog čekají velké odstávky elektřiny

Černý Balog čekají velké odstávky elektřiny

0

Vedení vysokého napětí v Černém Balogu čeká rekonstrukce, elektrárny proto avizují odstávky elektřiny.
ČERNÝ BALOG: Rekonstrukce vedení vysokého napětí v Černém Balogu na Horehroní i za pomoci vrtulníku způsobí odstávky elektřiny. TASR o tom v úterý informoval Miroslav Gejdoš ze žilinské společnosti Stredoslovenská distribuční (SSD).

Sezóna ve skanzenu
„Výměna elektrického vedení v Černém Balogu ovlivní turistickou sezónu ve skanzenu. Odstávky přesouvaly pro sečení trávy. Některé sloupy v nepřístupném terénu vymění energetici pomocí vrtulníku. Důvodem je postupně se zhoršující fyzický stav vedení a posílení jeho přenosové kapacity. Rozpočet počítá s náklady kolem 120.000 eur,“ konstatoval Gejdoš.

„Komplexní výměna zahrnuje stavbu nových sloupů a stožáru, výměnu vodičů a montáž nového úsekového vypínače. V některých místech je terén nestabilní, rozmočený a obtížně přístupný, takže si budeme muset pomoci vrtulníkům. Trasa vedení přitom zůstane stejná,“ vysvětlil Peter Faluš, projektový manažer SSD.

Sečení luk za dotace
Přestože se elektromontéři snaží pracovat tak, aby to obyvatelé a místní provozy pociťovali co nejméně, v určitých fázích projektu budou nezbytné odstávky elektřiny. Původně je chtěli naplánovat tak, aby nezasahovaly do letní turistické sezóny, ale narazily na nesouhlas zemědělců. Potřebují totiž sekat louky, na které pobírají dotace, přičemž přes ně přechází i vedení vysokého napětí. Proto došlo k posunutí termínů odstávek elektřiny na druhou polovinu června.

„Nám také do plánování vstupují různé faktory, které potřebujeme skloubit. Například vytíženost elektromontérů, dostupnost techniky, materiálů, terénní podmínky, dodavatelský řetězec a mnoho dalších. Přesto musíme rekonstrukci zrealizovat tak, abychom neohrozili provoz vedení,“ upřesnil Faluš.

NO COMMENTS

Exit mobile version