Pondělí, 4 prosince, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

9 tipů, jak v koupelně kombinovat obklady a dlažby

Je až překvapivé, že právě v této místnosti se většina z nás snaží ukázat svůj smysl pro design nejvýrazněji. Abychom to však se svou kreativitou nepřehnali, podíváme se na to, jak se dá použitím různých obkladů vytvořit příjemný a harmonický celek.

S pointou
Koupelna celá oděná do zemitých či šedých tónů bude vždy nadčasová a takovou volbou určitě nic nezkazíte. Pokud vám však přesto srdce poskočí například při výrazné mozaice, udělejte si alespoň malou radost. Pokud ji použijte jen na menší ploše v podobě pásku, za umyvadlem nebo ve výklenku, vznikne vám na stěně zajímavá pointa. A nikdo si nedovolí říci, že jste suchar ☺.

Orient pod nohama
Pokud máte malý prostor a myslíte si, že zde není místo pro vzory a barvy, mýlíte se. Je pravda, že když umístíte do koupelny veškerou armaturu, koupelnový nábytek, zrcadla a poličky, zjistíte, že vám už žádná volná stěna nezůstala. A nádherná marocká dlažba přece potřebuje prostor aby vynikla. Jenže, kde? Nuže, najdete ho přímo pod nohama. Sami uvidíte, jak dokáže výrazný vzor na podlaze rozjasnit celou místnost.

Pokud chcete, aby byla koupelna útulná a klasická, udržujte dlažbu i obklad v tlumených barvách a vzorech. Teplá béžová a hnědá či odstíny šedi se jen tak lehce neokoukají. Naopak, kontrastní kombinace různých vzorů a barev jsou vhodné pro ty, kteří v koupelně nemají rádi nudu.

S nádechem luxusu
Koupelna laděna ve stylu art deco si přímo žádá povrchy s nádechem luxusu. Mramor a zlaté odlesky jsou proto na místě. Majitelé této koupelny využili výrazný smaragdově obklad se zlatým vzorem, aby jím upoutaly pozornost na zónu s umyvadlem. K němu zvolili mramor, kterým pokryly zbývající stěny a podlahu. Velkoformátová dlažba prostor výborně sjednotila. Díky ní vynikly všechny lesklé a kovové povrchy.

Nejušlechtilejším materiálem je mramor. Perfektně funguje jako obklad i podlaha v každém typu koupelny. Rozumí si se sklem, kovem, dřevem a zlatem.

trojitá radost
V této svěží koupelně jsme napočítali tři různé vzory. Obklad na stěně ve tvaru obdélníku, drobná mozaika v sprchovém koutu a výrazná dlažba s květinovým ornamentem. Všechny tři spojuje jedna společná myšlenka – tou je barva. Celá koupelna se nese ve znamení černé, bílé a odstínech šedé. Proto působí tak nadčasově a klidně. Barvu nebo spíše lesk jí v tomto případě dodávají mosazné doplňky.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články